ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ’ın “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ’ın “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” Mesajı

     “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nü yeni bir millî heyecan, onur ve gururla anıyoruz.
 
     Yiğitler diyarı Anadolu’muz şüheda ile yoğrulmuş tek vatanımız, tek varlığımız. Yurdumuzun her karışı şehitlerimizin aziz kanları, Peygamberler, evliyalar, velilerin dualarıyla perçinlenmiş, kuvvetlendirilmiştir. O gece Türkiye’nin yerle yeksan olması için ellerini ovuşturarak bekleyen düşmanlarımız ertesi güne bundan sonra işlerinin çok daha zor olduğunu görmenin kahrıyla uyandılar. Bu bambaşka bir ruh, bambaşka bir aşk. Ne de güzel demiş Mehmet Akif Ersoy, “İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür.” İmansız olanlar imanlı olanların karşısında dayanamazlar ve nitekim dayanamadılar da.
 
      15 Temmuzların bir daha yaşanmaması duasıyla, “Gün iradeye sahip çıkma günüdür.” diyerek meydanları darbecilere teslim etmeyen kundaktaki bebekten tutun da yaşlılarımıza gençlerimize, kadınımıza erkeğimize ve bu uğurda şehadet şerbetini içen kahramanlarımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.

      “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” adıyla tarihe geçen bu büyük zaferin ikinci yıldönümü vesilesiyle bir kez daha, aziz ve mübarek kanlarıyla bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz.
 
       Aziz milletimiz, yüce devletimiz var olsun, birliğimiz daim olsun.                                                                                                                                       Nurettin YILMAZ
                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.