ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Milletçe vermiş olduğumuz bağımsızlık mücadelesinin nihayetinde ebediyete kadar var olacak Cumhuriyetimizi kurabildik. Anadolu insanının şehitlik gibi yüce bir makamı umarak vatan uğruna gözünü kırpmadan canını vermesiyle bağımsızlığımıza kavuştuk.

“Cumhuriyeti kuranlar onu korumaya da muktedir olmalıdır.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 28 Ekim 1923 yılında “Efendiler yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz.” diyerek vermişti bu kutlu günün müjdesini. Bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin adıdır 29 Ekim 1923. Cumhuriyetimizin 95. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her daim önem veren Türk Milleti Cumhuriyetimizin de yegâne koruyucusudur.

 

Cumhuriyetimizin Neferleri Sevgili Gençler;

Fikri hür, vicdanı hür bir nesil, en büyük güçtür. İlim ve irfan ışığınız olsun. Değerlerine bağlı, birlik ve dirliğiyle, erdem ve çalışkanlığıyla tüm medeniyetlere örnek siz evlatlarımız Cumhuriyetimizin mirasçılarısınız.

Bizler de eğitim camiası olarak evlatlarımızı yetiştirmek için milletle el ele vermeli, ilmi kendimize rehber edinip çok ama çok çalışmalıyız. Okul müdürlerimizle, öğretmenlerimizle, çalışanlarımızla, öğrencilerimizle, velilerimizle geleceğin güçlü Türkiye’sini inşa etmenin gayreti içinde olmalıyız.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve aziz şehitlerimizi şükranla anar, kurulma ve gelişme aşamalarında emeği geçen tüm fedakâr vatan evlatlarını minnet duygularımla yâd ederim.

           

 29 Ekim 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbal yürüyüşü sonsuza dek devam edecektir. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. 

 

 

                                                                                                              Nurettin YILMAZ

                                                                                                           İl Milli Eğitim Müdürü

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.