ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

 

 

    Hayatın her alanında sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Bu bağlamda aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın erkek herkesin sorumluluğudur.

 

    Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) kadına karşı sevgi ve hoşgörüyü anlatan, “Kadınların haklarını yerine getirme hususunda Allah’tan korkunuz! Zira siz onları Allah’ın bir emaneti olarak aldınız.” Ayrıca “Sizin en hayırlınız, eşine ve çocuklarına en hayırlı olanınızdır ve ben de eşine ve çocuklarına karşı en hayırlı olanınızım.” hadislerinde kadınlara karşı olan sorumluluk ve görevlerimiz en güzel şekilde ifade edilmektedir. 

 

    İlk Türk devletinin teşekkülünden günümüze kadar olan süreç içerisinde kadınlarımız tarihimizin her döneminde içtimai hayatımızın, millet ve devlet yapımızın merkezinde yer almış, her zaman fedakârlıkların en yüce örneklerini göstermişlerdir. Öyle ki Kurtuluş Savaşı’nda kanını, canını, emeğini ve evladını memleketin kurtuluşuna ve bağımsızlığına adamıştır.

 

   Biz tarih boyunca “Cennet anaların ayakları altındadır” anlayışındaki bir medeniyetin, kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, her türlü istismarı elinin tersiyle iten, kadını her zaman ve zeminde baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir geleneğin temsilcileriyiz. Bu vesileyle, bizi biz yapma hedefinde, yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutlar, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerini temenni ediyorum.

Nurettin YILMAZ

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.