ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ın Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ın Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

    Tüm insanların dil, din, ırk, cins ve yaş gibi farklılıklarıyla doğuştan ve eşit bir şekilde sahip oldukları hak ve özgürlükleri teminat altına alan ve 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 69. yıl dönümünü kutluyoruz.

    Ülkemiz, beyannamenin ruhuna uygun olarak bugüne kadar insan haklarının en üst düzeyde tesis edilmesine, bunların güvence altına alınarak değişen koşullara göre geliştirip uyarlanmasına ve evrensel değerlerin, demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün tüm dünyada egemen olması noktasında gayretlerine kararlılıkla devam etmektedir. Bu çerçevede devlet ve millet olarak sahip olduğumuz farklılıkları sevgi, saygı ve hoşgörü üçlüsü etrafında birer zenginlik olarak görme ve bu değerlerimizi ülkemizi çok daha güçlü kılacak şekilde geleceğe taşıma kararlılığındayız. İnsan hak ve özgürlüklerin sağlanmasında insan eğiten eğitim camiası başta olmak üzere tüm kişi ve kuruluşların gösterecekleri duyarlılık büyük önem arz etmektedir.

    Bu duygu ve düşüncelerle; insan hakları ihlallerinin olmadığı, sevgi ve kardeşliğin hâkim olduğu bir dünya temennisiyle  aziz milletimiz başta olmak üzere tüm dünya milletlerinin İnsan Hakları Gününü canı gönülden kutluyorum.

 

                                                                                                                     Nurettin YILMAZ

                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.