ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ’ın Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ’ın Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Kutlama Mesajı

    Yerli malı tüketiminin artması, tutum ve yatırım alışkanlığının küçük yaşlardan itibaren kazandırılması ve toplumsal anlamda bu kazanımın nesilden nesile aktarılması, üretim ve tüketimde özendirici hamlelerin yapılmasının yanı sıra farkındalıkların eğitimle kazandırılması gerekir.

    Küreselleşen dünya üzerinde pazar payının genişlemesi, üretimden tüketime rekabetin artması ile olur. Bununla birlikte genişleyen pazar payının doğrudan içinde olabilmek, ülkemizde bulunan mevcut kaynakların ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılması ve yerli mallarımızın kullanımına eğitimle önem verilmesi ülkemiz için yatırımlarda kullanılmasının yolunu açacak ve ekonomik göstergelerin yükselmesine olanak verecektir.

    Yerli malı kullanarak ekonomimize katkıda bulunan tüm kurum ve kuruluşlarımız ile eğitim camiamızın Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

                                                                                                                   Nurettin Yılmaz

                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.