ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE ANADOLU MASALLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ KURULMUŞTUR.

İLİMİZDE ANADOLU MASALLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ KURULMUŞTUR.

İLİMİZDE ANADOLU MASALLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ KURULMUŞTUR.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz başkanlığında 1.planlama toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER başkanlığında, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Sabri SALGUT , Koordinatör olarak Halk Eğitim Merkezi'nden Sayın Gülen ÇOLAK, Eğitmen olarak da Sayın Burhan AYGÜN, Sayın Abdurrahman UYAR ve Sayın Sevim ŞİMŞEK katıldı. Milli değerlerin hayata geçirilmesi ve çocuklarla buluşturulması hedefini taşıyan Anadolu Masalları projesi ilimizde de hayat bulacaktır ."Masallarımız dilden dile , gönülden gönüle aktarılacaktır" gayesi ile bu yola çıkılmıştır.

Öte yandan  "Masalların eğitim sistemi için anahtar bir rol oynadığını" vurgulayan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk da  bu proje ile ilgili  şunları söylemiştir :

"Güzel sanatlar lisesindeki öğrencilerimizin  rehberliğinde ata yadigarı bu masallara paletleri ve fırçalarıyla ruh veren öğretmenlerimiz var. Hazırlanan masalların dijital ortamlara taşınması, bazı sinema eserlerine mevzu olması, bir takım çizgi filmlerle tekrar buluşturulması gibi devam çalışmaları noktasında da gayretlerimiz olacak. Bu şekilde biz bu topraklarla, Türk kimliği ile bağımızı nasıl daha gerçekçi biçimde göstermiş oluruzun da yanıtını vermiş olacağız. Bugün, bir varmış bir yokmuş demeyeceğiz, bir varmış hep varmış diyeceğiz."

Anadolu masalları projesi kapsamında öğrencilerimiz  kendi masallarını da kendileri üretebileceklerdir. Öğrencilerimiz bu proje sayesinde hayli zengin olan kültürel mirasımıza ait yaşantıları bugünün koşulları içinde edinebileceklerdir .

Toplantı da Şırnak yöresine ait masal derleme çalışmasının yapılacağına dair konular da görüşüldü.

Alınan kararların görüşülmesinin ardından , toplantı iyi dilek ve temenniler ile sonlandırıldı.

#BirlikteBaşaracağız
#ŞırnakBaşaracağımDiyor

18-12-2020

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.