ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Birinci Dönem Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlimizde Birinci Dönem Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ, İlçe Milli Eğitim Müdürleri  ve Şube Müdürleri katıldı. Toplantının açılışında konuşan  ALAGÖZ, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle birlikte, 2014 yılının değerlendirmesinin yanında eğitim öğretim yılının birinci döneminin  bitmesiyle ilgili değerlendirme yapacaklarını söyledi.

Eğitimin dört önemli paydaşı olduğunu ifade eden Alagöz: ”Birincisi öğrenci , ikincisi öğretmen, üçüncüsü veli ve dördüncüsü de yöneticilerdir. Bunların birlikte hareket etmesi halinde Şırnak’ ımızın hakkettiği yere geleceğine inanıyorum. Bizim  insanımız çalışkandır, zekidir ve fedakardır. Velilerimizin bütün enerjisini eğitim ve öğretim çağındaki çocuklarımız için kanalize etmesi  gerekiyor. Çalışmadan yorulmadan hiçbir şey elde edilemez , başarı asla tesadüf değildir.

Birinci yarıyılın 23 ocak 2015 günü sona ereceğine değinen Alagöz anne ve babalara şu tavsiyelerde bulundu.

 

“ Karne bir çocuğun nihayetinde eğitim öğretim durumunu belirler hayatın ne başlagıcı ne de sonudur. Bunun için çocuklarımıza kızarak, bağırarak hiçbir sonuç elde edemeyiz. Bu gibi davranışlar yerine onları dinleyerek okullarını ziyaret ederek, öğretmenleri ile görüşerek sıkıntılarını paylaşarak başarı çıtalarını yükseltebileceğimize inanıyorum. Eğer gayret edersek ikinci dönemde başaramayacağımız bir şey yok. Velilerimizin kendileri öğrencilerinin yerine koymalarını talep ediyoruz." diyerek açıklamalarda bulundu.

 

toplantıtoplantıtoplantı

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.