ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE "OTİZM FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ" ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

İLİMİZDE

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü vesilesiyle İl Merkezimizde "Otizmin Farkındayız, Çözümde Bir Aradayız" sloganıyla Otizm Farkındalık Yürüyüşü etkinliği düzenlendi.
Etkinliğe Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Özdemir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Abdullah Ayar, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Sayın İlkay Aytekin, Beytüşşebap Belediye Başkanı Sayın Habib Aşan, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile otizmli çocuklarımız ve aileleri katıldı.   Otizme dikkat çekmek amacıyla katılımcılar, mavi balonlarla etkinliğe destek vererek pankartlar eşliğinde Ömer Kabak Meydanından Prestij Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Vali Pehlivan, cadde boyunca bulunan esnaflarımıza otizmle ilgili bilgilendirme broşürü dağıttı; hayırlı Ramazanlar, bereketli kazançlar diledi.
Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan'ın Otizmli kardeşlerimizle birlikte balon uçurmasıyla devam eden etkinlik, müzik eşliğinde edilen danslar ve oynanan oyunlarla sona erdi.

 

 

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.