ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN TALEP EDİLEN BELGELER

İLİMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN TALEP EDİLEN BELGELER

İLİMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN TALEP EDİLEN BELGELER

1 - Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği,

2 - Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

3 - Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

4. Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.), istenecektir.

5. Kimlik Fotokopisi.

6. Son altı ay içinde çekilmiş Biometrik fotoğraf (6 adet)

7. Adli Sicil Kaydı. (E-Devletten alınanlar kabul edilecektir.)

8. Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği (Tercih formu)

9. Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

10. Sağlık durumu yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü (devlet veya özel) hastaneden alınacak olan sağlık kurulu raporu.(Türkiye'nin Her Yerinde her İklim Şartlarında Öğretmenlik yapmasında bir engel yoktur ibare olması gerekir)

11. Askerlik Durumu Belgesi

 

NOT1: İstenilen belgelerin asılları ve bir fotokopisi hazırlanacaktır.

 

NOT2: Web Sitemizde öğretmenlerin göreve başlamaları için 2. bir duyuru yayınlanmadıkça herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması adına Müdürlüğümüze göreve başlama için başvuruda bulunmayınız.

Atama Bürosu İrtibat Telefonlarımız: 0486 216 1560 ? 1561  Dahili 123

(YENİ)

İlimize 18 Mart 2020 Tarihinde Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin Kararnameleri Gelmiş Olup Göreve Başlama  İçin 22 Haziran 2020  İle 10 Temmuz 2020 Tarihler Arasında Göreve Başlamaları Gerekmektedir.

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.