ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Atama (Engelli) Gerekli Belgeler

İlk Atama (Engelli) Gerekli Belgeler

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce Engelli Personel İstihdamına ilişkin atamalar kapsamında Müdürlüğümüz emrine atanan Öğretmenlerin göreve başlama işlemlerinin yapılabilmesi için aşağıda belirtilen belgeleri İVEDİ olarak 20.02.2019 tarihine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine (Öğretmen Atama) şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

 

GÖREVE BAŞLAMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

a) T.C Nüfus cüzdanı fotokopisi (1 adet).

b) Son altı ay içinde çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf.

c) Atamaya esas öğrenim belgelerinden; diploma veya geçici mezuniyet belgesi, yurtdışı yükseköğretim kurumu mezunları için en son alınan denklik belgesinin onaylı örneği.

ç) Atanacakları alana göre; Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Belgesi  veya Pedagojik Formasyon Belgesi.

d) Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığına, Sosyoloji Bölümü mezunlarından ise 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığına dair belge.

e) Pedagojik Formasyon Belgesinin aslı ve bir örneği.

f) Elektronik Başvuru Formunun bir örneği (İmzalı ve başvuru bürosundan onaylı)

g) Sağlık Durumu Yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair Sağlık Kurulu Raporu (Engelli Sağlık Raporu alınan Hastaneden alınacaktır.)

ğ) Engelli Sağlık Kurul Raporunun Aslı ve bir (1) örneği

h) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (EK-1) (Bilgisayar üzerinden doldurulacak ve adı geçen imzaladıktan sonra ikamet ettiği mahalle muhtarına onaylatılacaktır.) (2 Adet)

ı) EKPSS  Sonucu 

i) Adli Sicil Kaydı(Sabıka Kaydı)

j) Askerlik Durum Belgesi

EK:
Güvenlik Soruşturması Formu

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.