ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Ortaokulu'nda Gazi Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Çakmak Kütüphanesi'nin açılışı gerçekleştirildi.

İstiklal Ortaokulu'nda Gazi Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Çakmak Kütüphanesi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Valimiz Sn.Ali Hamza Pehlivan'ın katılımlarıyla İstiklal Ortaokulu'nda Gazi Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Çakmak Kütüphanesinin açılışı gerçekleştirildi.

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan , İl Merkezimizde bulunan İstiklal Ortaokulu'nu ziyaret ederek 2018 yılında Şırnak'ta Gazi olan Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Çakmak'ın isminin verildiği, Şırnak İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Özel Harekât (Meteler) Tabur Komutanlığı'nın katkılarıyla kurulan okul kütüphanesinin hayırlı ve uğurlu olması temennisiyle açılışını gerçekleştirdi.

Açılış programına Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan ile birlikte İl Jandarma Komutanı Albay Sn.Murat Bozkurt, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn.Ahmet Özdemir, öğretmen ve öğrenciler ile Gazimizin silah arkadaşları katıldı.

Açılışın ardından kütüphaneyi gezen Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan, öğrencilerle bir süre görüşerek kitap okumanın öneminden bahsetti, eğitim - öğretim hayatlarında üstün başarı ve kolaylıklar diledi. Kütüphanenin kurulumuna katkı sağlayan Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığı personeline teşekkürlerini iletti.

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan, programda Bursa'da ikamet eden Gazi Hüseyin Çakmak ile telefonla görüşerek bütün Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş Gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd etti, Gazimiz Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Çakmak'ın nezdinde hayatta olan tüm Gazilerimize şükranlarını sundu, sağlık ve afiyetler diledi.

Okuldaki etkinlik sınıfını gezdikten sonra öğretmenler ile bir toplantı gerçekleştirildi, Şırnak İlimizde eğitim öğretim bilinci, kalitesi ve başarı düzeyini artırmak maksadıyla yürütülen çalışmalardan bahsedildi. Öğretmenlerin görüşlerini dinlendi. Eğitim ve öğretim faaliyetlerini değerlendirildi, bütün öğrenci ve öğretmenlere başarı temennisinde bulunuldu.

 

 

 

08-01-202208-01-202208-01-202208-01-202208-01-202208-01-2022

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.