ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İZ BIRAKANLARIMIZI ÖDÜLLENDİRDİK

"Bu gök kubbede hoş bir seda bırakabilmek, iz bırakanların izinden yürüyebilmektir "dedik ve 'En'lerimizi Ödüllendirdik.
İZ BIRAKANLARIMIZI ÖDÜLLENDİRDİK

 

İlimiz okullarında öğrenim gören, Bilim-Teknoloji, Kültür-Sanat ve Spor dallarında; ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için Şırnak Üniversitesi 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezi Salonunda ödül töreni düzenlendi. Törene Valimiz Sn. Osman Bilgin, il protokolümüz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın söylenmesi ile başlayan program, yıldızların video gösterisi ve konuşmalar ile devam etti.
Törene katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Valimiz Sayın Osman Bilgin, "Bugün Şırnak'ımızın enlerini ödüllendiriyoruz. Şırnak genç ve öğrenci kenti. Her alanda başarılı ama aslında Şırnak bugün sahip olduğu bu konumun temelinde yatan konu gençlerimiz." diyerek konuşmasına başladı.
Törende konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mirza Çazım, "Bu salona sığdıramayacağımız kadar çok öğrencimiz öğretmenlerinin liderliğinde okullarında gayretli çalışmalarını sürdürmekte, kendilerinin ve ülkemizin geleceğini inşa etmede emin adımlarla ilerlemektedir. Türkiye Yüzyılını siz gençlerle şekillendirecek, bu vizyonun verdiği ilham ve coşku ile geleceğin Türkiye'sini hep birlikte inşa edeceğiz. Tüm öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Valiliğimiz himayelerinde, Müdürlüğümüz koordinesinde ilimiz okullarında öğrenim gören, Bilim-Teknoloji, Kültür-Sanat ve Spor dallarında; uluslararası yarışmalarda birinci, ikinci, üçüncü olan öğrencilerimize Sayın Valimiz; bölgede ise birinci, ikinci, üçüncü öğrencilerimize ve takımlarımıza diğer protokol üyeleri tarafından plaket verildi.

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.