ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KUMÇATI ŞEHİT MEHMET İNAL İLKOKULU/ORTAOKULUNDA KARİYER GÜNLERİ KAPSAMINDA MESLEK TANITIM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KUMÇATI ŞEHİT MEHMET İNAL İLKOKULU/ORTAOKULUNDA KARİYER GÜNLERİ KAPSAMINDA MESLEK TANITIM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan, Kumçatı Beldemizde Kumçatı Şehit Mehmet İnal İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret ederek Kariyer Günleri kapsamında Jandarma teşkilatımızın tanıtıldığı etkinlikte öğrencilerle bir araya geldi.

 

Etkinlikte Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nazan ŞENER'in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Sayın Mustafa Emre BAŞBUĞ, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Sayın Yılmaz DEMİRELLİ,  Merkez İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sayın Mustafa Aydınlı, Toplum Sağlığı Merkezi Başkan V. Dr. İsmail Boyacı, Kumçatı Belde Belediye Başkanı Sayın Nimet Demir, Kumçatı Karakol Komutanı Astsubay Başçavuş Sayın Halit Yılmaz, Kumçatı Şehit Mehmet İnal İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Sayın Sıtkı Şener, Kumçatı Anaokulu Müdürü Sayın Beyza Büyükcıngıl, eşlik etti.

 

Bir süre Jandarma Karakol Komutanlığının tanıtım etkinliğini takip eden Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN, burada öğrencilere hitap ederek,

 

"Liselere hazırlık aşamasında değişik meslekleri tanımanın ve bu meslek gruplarının ne işle intikal ettikleri, hangi hizmetleri yerine getirdiğini öğrenmeniz önem arz ediyor. Bu bağlamda kırsalda güvenliği, asayişi sağlamakla görevli olan, devletimizin göz bebeği kuruluşlarından jandarma teşkilatımızın tanıtım çalışmasına hep birlikte tanıklık ediyoruz. Böyle güzel bir çalışma yaptıkları için hem Okul Müdürlüğümüze hem Jandarma teşkilatımıza teşekkür ediyorum.

 

Sizlere hem bölgemizin hassasiyeti olan hususlarda hem de trafik ve asayiş ile ilgili hususlarla bilgiler veriyorlar. Bu sayede her vatandaşın, her bireyin dikkat etmesi gereken konuları bir kere daha hatırlamış oluyor hem de bu vesile ile jandarma teşkilatını tanımış oluyorsunuz. Hepinize derslerinizde başarılar diliyorum. Zorlu bir süreçten, pandemi ile mücadele sürecinden geçiyoruz. İnşallah tedbirlere uyarak bunu da atlatacağız.

 

Biliyorsunuz ki trafikte hatalı sürücüye kırmızı düdük kampanyası vardı. Bu konuda çocuklarımıza bir görev, adeta bir sorumluluk veya misyon tebliğ edilmişti. Şimdi aynı şekilde korona virüsle mücadele konusunda da yapmak istiyoruz. Bu konuda da çocuklarımız büyüklerine adeta örnek teşkil ediyor. Hatası olan, bu konuda kurallara uymayanlara sağlık teşkilatıyla birlikte mavi düdük uygulamasını başlatıyoruz. Buradaki amaç, büyükleriniz olur da gaflete düşer, hataya düşerse onları uyarmanız; kendi bilinç düzeyinizi, bilgi düzeyinizi artırmanız ve bunu da diğer bütün konularda olduğu gibi çevrenizle paylaşmanız.

 

Siz değerli öğrencilerimize başarılar, kolaylıklar diliyorum, Jandarma teşkilatımıza da teşekkür ediyorum. Bu çalışmanın olumlu neticeler vereceğine inanıyorum. Değişik meslek gruplarından da gelenler olmuş. Bu örnek bir çalışmadır. Sizleri de bu vesile ile sevgiyle selamlıyorum sevgili gençler. İnşallah hepiniz umduğunuz, sevdiğiniz mesleklere sahip olursunuz ve sizden sonra geleceklere örnek teşkil edersiniz. Sağ olun, var olun." dedi.

 

Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN ve beraberindeki heyet etkinliği düzenlemesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

08-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.