ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı
Kutlama Mesajı

 

 

Geleceğin İnşasında En Büyük Güç Öğretmenlerdir.

 

      Şahsiyet Mimarı Vefakâr Meslektaşlarım,

   Geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştirmeyi kendinize ulvi bir görev olarak gördüğünüzün ve bu görevi de üstün bir sorumluluk duygusuyla yerine getirmeye çalıştığınızın farkındayım. Çocuklarımıza “evladım…” diyerek onu ailesinin bir parçası gibi gören, çocuğu yerine koyan bir düşünceye sahip olduğunuzu bildiğim için müsterihim.

 

  Âlimin atının ayağından sıçrayan çamur ziynettir.

    Tarihe yön vermiş şanlı ecdadımız hocalarıyla birlikte anılmış; yaptığı işlerde hep onları önde tutmuşlardır.  Fetihler Sultanı Fatih Sultan Mehmet, hocası Akşemseddin sayesinde Peygamberin övgüsüne mazhar olduğunu ifade etmiş; ona hürmette ve saygıda kusur etmemiştir. Cihanı titreten Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim, kendisini yetiştiren hocası İbni Kemal’in atının ayağından sıçrayan çamura bile hürmet etmiş: “’Âlimin atının ayağından sıçrayan çamur bizim için ziynettir.” diyerek kaftanını yıkatmamış ve öldükten sonra sandukasının üzerine örtülmesini vasiyet etmiştir.

 

 Öğretmenliğin sorumluluğu ağır, yükü cevahir, emaneti de kutsaldır.

    Ülkemizin sevgi çiçekleri olan çocuklarımızı eşsiz sevgisi ve özverisiyle  yetiştiren tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarımızın öğretmenler gününü kutluyor, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, emekli olan öğretmenlerimize  yaşamlarında sağlık ve mutluluklar diliyorum.

  

                                                                                                                    Nurettin YILMAZ

                                                                                                                İl Milli Eğitim Müdürü

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.