ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez Tümgeneral Ömer Keçecigil Ortaokulunda TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı.

Merkez Tümgeneral Ömer Keçecigil Ortaokulunda TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı.

      Fen ve Teknoloji  öğretmeni  Sayıner TUĞ koordinatörlüğünde  yürütülen  Fuarda, öğrenciler tarafından oluşturulan bilim sokağı, tavanda sergilenen güneş sitemi ile birlikte 40 proje görücüye çıktı.

      Açılışa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ, proje ve deneylerin yer aldığı stantları gezerek, öğrencilerle sohbet etti.

      ALAGÖZ, yaptığı açıklamada TÜBİTAK´ın bilim alanında çalışan Türkiye´nin en seçkin kuruluşu olduğunu belirterek, öğrencilerin yarınlara hazırlanmasında bu tür projelerin anlamlı olduğunu, proje üreten ve sergileyen öğrencileri tebrik ettiğini dile getiren ALAGÖZ, şöyle konuştu: "Öğrencilerimiz gerçekten çok güzel bir çalışma gerçekleştirmişler. Kendilerini tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Bütün öğretmen arkadaşlarımın bilimsel çalışmalarda daha gayretli olmalarını, daha çok çalışmalarını arzu ediyorum. Öğretmen arkadaşlarımın çoğu bu bölgede  göreve yeni  başladı. Öğretmenlik sevgi mesleğidir, severek ve isteyerek görevinizi yapıyorsanız, önünüzde hiçbir engel olmaz. İçinizde isteksizlik varsa, inanın başarılı olmak mümkün değil. Hayata kırgın ve küskün olarak devam edersiniz, başarılı olamazsınız. Bunun için öğretmen arkadaşlarımın öğrencilerine bir ağabey, kardeş, baba, anne şefkati ve sevgi ile yaklaşımlarını tavsiye ediyorum."

sergisergisergisergi

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.