ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI, Valimiz Sayın Hasan İPEK, Vali Yardımcısı Mustafa AKGÜL, Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ, Eğitim Yöneticileri ve Öğretmenlerle Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI, Valimiz Sayın Hasan İPEK, Vali  Yardımcısı Mustafa AKGÜL, Milli Eğitim Müdürü  Ahmet ALAGÖZ, Eğitim Yöneticileri ve  Öğretmenlerle Bir Araya Geldi.

            Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı, Şırnak programı kapsamında eğitim yöneticileri ve öğretmenlerle Şehri Nuh Otel´de bir araya geldi.

            Milli Eğitim Bakanımızla birlikte Vali Hasan İpek´in de katıldığı programda Vali Yardımcısı Mustafa Akgül, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve şube müdürleri ile Şırnak´ta çeşitli okullarda görev yapan öğretmenler  yer aldı.

            Eğitim yöneticileri ve öğretmenlerle yapılan istişare toplantısı öncesi kısa bir açılış konuşması yapan Vali Hasan İpek: " Çok değerli büyüğümüz Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı Hocamızı Şırnak´ta ağırlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Kendisine bu vesile ile hoş geldiniz şeref verdiniz diyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ ,  Brifing sunarak Şırnak’ın Eğitim-Öğretim durumu hakkında bilgi verdi.

            Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı da basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda " Biz gittiğimiz vilayetlerde mümkün olduğunca farklı branşlardan arkadaşlarımızla bir araya gelerek, genel olarak eğitimin sorunlarını, Milli Eğitim Bakanlığımızdaki uygulamalarımızı, yapılmakta olan veya yapılması planlananları istişare etmek, sizlerin de özellikle sahadan edindiğiniz bilgiler ışığında önerilerinizi, eleştirilerinizi, değerlendirmelerinizi almak üzere bu tür toplantıları düzenliyoruz.

            Bu toplantıların bu güne kadar çok faydasını gördük. Çünkü Ankara´da masa başında kağıt üzerinde çok parlak gibi görünen bazı projeler, uygulamalar, tasarılar sahada farklı neticeler verebiliyor.

            O bakımdan herhangi bir konuda bir proje geliştirdiğimiz zaman, uygulamaya geçmeden önce mutlaka onun nihai uygulayıcısı olan öğretmenlerimizle, eğitim yöneticilerimizle, okul müdürlerimizle, ilçe müdürlerimizle, şube müdürlerimizle tartışarak olgunlaştırmaya çalışıyoruz.

            Fakat bunun dışında bu toplantıların ayrıca yereldeki bazı sorunların iletilmesine de ve mümkünse çözülmesine de vesile olmasını amaçlıyoruz. Bu güne kadar da bu konularda güzel örnekler yaşadık. Gittiğim vilayetlerde öğretmen arkadaşlarımızı hem genel olarak eğitimle ilgili söylediklerini hem de özelde kendi bulunduğu ilde, ilçede, beldede veya köydeki okullarda yaşadıkları ve sorun olarak gördükleri varsa çözüm önerileri ile birlikte konuşmaya fırsat buluyorum. Bu bakımdan toplantıları biz çok önemsiyoruz" dedi.

            Toplantı sonrası Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı,  Valimiz Sayın  Hasan İpek ve Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

            Şırnak´taki programını tamamlayan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı, yine Valimiz Sayın Hasan İpek, ve Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ tarafından Şerafettin Elçi Havalimanından uğurlandı.

bakan ziyaretibakan ziyaretibakan ziyaretibakan ziyaretibakan ziyaretibakan ziyaretibakan ziyaretibakan ziyaretibakan ziyaretibakan ziyareti

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.