ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK EMEKLİ ÖĞRETMENLER İLE EĞİTİM BULUŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİ.

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK EMEKLİ ÖĞRETMENLER İLE EĞİTİM BULUŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİ.

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK EMEKLİ ÖĞRETMENLER İLE EĞİTİM BULUŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK  , emekli öğretmenler ile eğitim buluşması gerçekleştirdi. İlimiz emekli öğretmenlerinden Sayın Mustafa UÇAR da buluşmada yerini aldı.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ; "Eğitime ömrünü adamış emekli meslektaşlarımla buluştuk. Onlar da ben de hem çok heyecanlı hem de mutluyduk. Hatırlanmaktan memnundular. "Kalbinizde , aklınızda bir yerimiz olduğunu bilmek mutlu etti." dediler. Onların vefa dediği şey, öncelikli görevlerimizden biri oysa. Asıl vakit ayırma nezaketleri için ben teşekkür ettim kendilerine. Anlattıklarından, paylaştıkları tecrübelerden bir kez daha anladım ki öğretmenin emeklisi değil, emektarı olur. Kimi, dernek kurup "Eğitim okulla sınırlı değil, çalışmaya devam..." demiş; kimi, öğrencilerine ders anlatmaya, yol göstermeye devam ediyor. Genç meslektaşlarımın ve bizlerin, onların yol göstericiliğine, rehberliklerine çok ihtiyacımız var. Bu sıkıntılı salgın süreci sonrası kendileriyle yüz yüze görüşmek, ufuk açan önerilerini dinlemek üzere sözleştik. Emekleri için milletim adına hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, toplantı sonrasında salonda olduğu gibi önlerinde ceketimin düğmelerini bir kez daha ilikliyorum. Sağlıklı uzun ömürleri olsun." dedi.


İlimiz emekli öğretmenlerinden Sayın Mustafa UÇAR  da söz alarak şunları söyledi : " Şartların ve koşulların gerek eğitim gerekse yaşamsal alanda zor olduğu bir bölgeden size sesleniyorum. Şırnağın her kesiminde bulunan öğretmenler olarak imkanlar el verdiğince ilimizde eğitim düzeyinin sağlıklı bir şekilde  yürütülmesi için seferber olduk. Bütün öğretmen ve yöneticilerimiz Şırnak'ın her beldesinde gönül rahatlığı ile görevini yapabilmektedir.Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN ve İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER'in eğitim anlayışı , bakış açısı ve enerjisi ile birlikte eğitimde yükselmeye devam ediyoruz. Emekli olduğum kurumumdan hiç ayrı kalmadım .


Şırnaklı Emekli öğretmenlerimiz adına da  konuşan Sayın Mustafa UÇAR, eğitimde üretmenin ne kadar önemli olduğunu vurguladı ve emekli olduktan sonra da öğrencileri ile  bağlarının kopmadığını söyledi.

#BirlikteBaşaracağız
#ŞırnakBaşaracağımDiyor

13-12-202013-12-202013-12-202013-12-202013-12-202013-12-2020

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.