ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne Atanan Mudiremiz Sayın Nazan ŞENER'in Veda Mesajı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne Atanan  Mudiremiz Sayın Nazan ŞENER'in Veda Mesajı.

12 Aralık 2019 tarihi itibariyle yürütmüş olduğum Şırnak İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevinden, Sayın Bakanımızın takdirleriyle Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik

Eğitim Genel Müdürü olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım.

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin köklü tarihi ve kültürü ile güzide şehirlerinden olan Şırnak'ımızda görev yapmış olmanın gururunu yaşıyorum. "Şehr-i Nuh"ta, bu güzel yurt toprağında, ülkeme hizmet etmiş olmam benim için büyük bir onurdu. Kadim şehirde eğitimin daha da iyi olması adına attığımız her adımda değerli velilerimiz, eğitim camiasının yürekli neferleri olan sevgili öğretmenlerimiz, özveriyle görevlerini yürüten kıymetli okul yöneticilerimiz, umudumuz güzel çocuklarımız ve bu şehrin daha nice güzel insanları bizi yalnız bırakmadı, başarının ancak güçlü bir ekip ruhuyla vücut bulduğuna şahit olduk. İlimizdeki tüm eğitim kurumlarında öncelikle stratejik yönetim,çözüm odaklı işbirliği,vizyon odaklı hizmet ve tüm bireylerin katılımını destekleyen yönetim anlayışının benimsenmesini hedefledim. İlimizdeki eğitim stratejimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde hedef edindiğimiz "2023 Vizyonu" temelinde; şehrimizin eğitim-öğretim alanındaki önceliklerin ieğitim ailemizle birlikte şekillendirdik. Şırnak'ımızda görev yapmanın ve hizmet etmenin onur ve gururunu hep yaşayacağım. Öncelikle hizmet verdiğimiz Şırnak halkına bize gösterdikleri saygı, sevgi, anlayış ve hoşgörülerinden ötürü; Merkez, Cizre, Silopi, İdil, Güçlükonak, Beytüşşebap, Uludere ilçe ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımıza çok teşekkürederim.

 

Birlikte yakaladığımız hizmetleri ve başarıları gerçekleştirirken göstermiş oldukları anlayış, verdikleri destek ve katkılardan ötürü başta Şırnak Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN'a minnetlerimi sunarken,ilimizde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına,sivil toplum teşkilatlarına teşekkür ediyorum.

 

                  İlimizde görev yapan değerli eğitim yöneticisi ve öğretmen arkadaşlarım;

Görevimiz süresince birlik ve beraberlik,karşılıklı sevgi,saygı ve hoşgörü içinde aklın yolunu birleştirmek suretiyle ilimizde eğitim-öğretimi daha üst seviyelere çıkarmak, temel ilkemiz oldu. Bu yolda görevinizi özveriyle devam ettireceğinize inancım tamdır.

                 En değerli varlıklarını bize emanet eden değerli velilerimiz;

Çocuklarınızın emin ellerde olduğunu bilmenizi isterim. Bizlerin görevi onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Bizlere verdiğiniz destek gücümüzü arttırdı ve başarıya ulaşmamızı kolaylaştırdı. Okullarımızın sizlerin desteğine ve iş birliğine her zaman ihtiyacı vardır.

Geleceğimizin teminatı, sevgili çocuklarım;

Sizlerin gülümsemesiyle ağulu aşım bal oldu,mana vadilerime solmaz güller sunuldu. Gönül tarlama inciler yağdırdınız.Çocuklarımın büyümesine ve olgunlaşmasına şahitlik ederek hayatın devinim ve dönüşüm yolculuğu olduğunu, her öğrencimin içinde dünyanın en eşsiz manzarasını barındırdığına tanıklık ettim.

 

Ülkemizin geleceği sizlerin elleriyle şekillenecektir. İstedikten sonra başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Tüm başarıların temelinde; anne ve babalarınıza, öğretmenlerinize ve büyüklerinize saygıda; küçüklerinize sevgide kusur etmemek olduğunu unutmayınız. Sizlerin eğitim adına attığınız her adımın başarıya dönüşmesini temenni eder bu yolda atacağınız her adımda yanınızda her daim olacağımı bilmenizi isterim.

Bu duygularla sizlere " Hoşça kalın "demenin burukluğunu yaşıyorum.

 

Eğitim aileme ve kadirşinas Şırnak halkına haklarını helal etmelerini ve ayrıca kurumum adına minnet ve şükran duygularımı iletir, sağlık ve huzur dolu günler temennisiyle saygılarımı sunarım. Allah'a ısmarladık.

 

Nazan ŞENER

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.