ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZ TERÖRÜN YIKTIĞI, YENİDEN İNŞA EDİLEN OKULLARDA EĞİTİME DEVAM EDİYOR.

ÖĞRENCİLERİMİZ TERÖRÜN YIKTIĞI, YENİDEN İNŞA EDİLEN OKULLARDA EĞİTİME DEVAM EDİYOR.

ÖĞRENCİLERİMİZ TERÖRÜN YIKTIĞI, YENİDEN İNŞA EDİLEN OKULLARDA EĞİTİME DEVAM EDİYOR.

   İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın  Nazan ŞENER yaptığı açıklamada, "Terör örgütü 11 okulu yıktı, 60 okulda hasar meydana getirdi. Bakanlığımızın ve Valiliğimizin desteği ile yıkılan okulların yerine yenileri yapıldı, hasarlı okullar onarıldı. Şırnak'ta 101 bin öğrencimiz kademeli şekilde eğitim öğretime başladı." bilgisini aktardı.

   İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER, "Okullarımızda devam eden eğitim sürecinde saatleri planlanarak öğrenciler ayrı ayrı teneffüse çıkmakta, teneffüslerde derslikler havalandırılmaktadır ve köy okullarımız dahil ilimizdeki tüm okullarımızda sosyal mesafeyi koruyacak, maske ve hijyen temini için gerekli ödenekler Bakanlığımız tarafından gönderildi. İhtiyacı olan  okullara İl Müdürlüğü olarak da Özel İdare olarak da Valilik desteğiyle takviyede bulunmaktayız." diye belirtti. Güzel bir eğitim öğretim dönemi olmasını dileyen İl Milli Eğitim Müdiremiz; "Amacımız vatanını, milletini seven, faydalı, üretken, çalışkan, dürüst gençler yetiştirmek. Bu amaçla da eğitim ortamlarımızı en iyi şekilde güncelledik. Eğitim ortamını güncellerken de üretken gençler yetiştirmek adına mesleki eğitim ayağına da önem verdik." diye ekledi.

   Öğrenci ve velilerle yapılan görüşmelerde kendilerininde  yüz yüze eğitimin başlamasından memnuniyet duydukları kaydedildi.
   #BirlikteBaşaracağız

20-10-2020

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.