ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİMİZ DEPREM BÖLGESİNDE AÇILAN LGS-YKS DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARINDA GÖREV ALIYOR

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Ölçme ve Değerlendirme Merkezi koordinasyonunda, 9 gönüllü öğretmenimiz depremzede öğrencilerimizin LGS ve YKS sınavlarına hazırlık süreçlerine destek vermek için Malatya'ya gitti.
ÖĞRETMENLERİMİZ DEPREM BÖLGESİNDE AÇILAN LGS-YKS DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARINDA GÖREV ALIYOR

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mirza ÇAZIM; "Evlatlarımızın her zaman yanındayız. Millî Eğitim Bakanımız  Sayın Mahmut ÖZER'in koordinasyonu ve Valimiz Sayın Osman BİLGİN'in himayelerinde depremin ilk gününden itibaren sahada olduk ve olmaya devam ediyoruz. Depremden etkilenen öğrencilerimizin eğitim ihtiyaçlarının karşılanması ve özellikle sınav sürecinde olan   öğrencilerimiz için Bakanlığımız tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) eğitim noktaları oluşturuldu. Müdürlüğümüz kadrosunda görev yapan farklı branşlarda gönüllü öğretmenlerimiz bölgede bu kurslarda görev almak için Müdürlüğümüze başvuruda bulundu. İlk etapta 9 öğretmenimiz, Malatya ilimizde kurslarda görev yapmak üzere bölgeye ulaştı ve eğitime devam ediyorlar. Daha sonraki süreçte ihtiyaç halinde Bakanlığımızca sağlanacak koordinasyona göre bölgede görev yapmak üzere diğer gönüllü öğretmenlerimizi de göndereceğiz. Deprem bölgesindeki illerimizden ilimiz okullarına nakil olan LGS ve YKS sürecindeki öğrencilerimizin de her türlü ihtiyacını karşılayarak akademik çalışmalarını destekliyoruz. Eğitim süreçlerinde her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Beraberiz, güçlüyüz. Gönüllü meslektaşlarımıza da eğitim camiamız adına teşekkürediyorum." dedi.

 

 

24-03-202324-03-202324-03-202324-03-202324-03-202324-03-2023

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.