ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Güvenliği Toplantısı, Vali Ali Hamza Pehlivan Başkanlığında Gerçekleştirildi

  Okul Güvenliği Toplantısı, Vali Ali Hamza Pehlivan Başkanlığında Gerçekleştirildi
 Okul Güvenliği Toplantısı, Vali Ali Hamza Pehlivan Başkanlığında Gerçekleştirildi

        Okul Güvenliği toplantısı Valimiz Ali Hamza Pehlivan başkanlığında gerçekleştirildi. Şehri Nuh Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Fatih İzmir, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, İl Jandarma Komutan Yard. Albay Mustafa Çetin, İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Müslüm Özmen, okul müdürleri, öğretmenler, mahalle muhtarları ile okul aile birliği başkanları katıldı.

 
        Vali Pehlivan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda okul güvenliğini sağlamaya yönelik uygulanan çalışmalar ve alınacak tedbirler görüşüldü. Okullarda güvenlik açısından gerekli adımların atıldığını ve bu konunun yakından takip edilmesi gerektiğini ifade eden Vali Pehlivan; kamera sistemlerinin büyük ölçüde okullarımızda mevcut olduğunu söyledi. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi(KGYS) ile okulların çevresiyle birlikte kontrol altında tutulabildiğini ifade etti. Çocuklarımızı zararlı alışkanlıklara sürükleyebilecek art niyetli kimselerin okullara yaklaştırılmayacağı,bu yönde teşebbüs olması durumunda gerekli işlemlerin yapılarak bertaraf edileceğini belirtti. Gerek Jandarma gerekse Emniyet personellerinin okul güvenlik irtibat görevlisi olarak hizmet verdiğini ifade eden Vali Pehlivan; okul yöneticileri ve öğretmenlerin azami dikkat göstermeleri, herhangi bir olumsuzluk anında güvenlik güçleriyle gerekli iletişimi sağlamaları talimatı verdi. İlimizde özellikle Çukur Barikat eylemleri döneminde eğitim yuvası olan okulların da bölücü terör örgütünün hedefi haline geldiğini ifade eden Vali Pehlivan, maalesef o dönemde öğretmen ve öğrencilerin de travma yaşadığını ancak devletimiz tarafından kısa süre içinde yaraların sarıldığını, yıkılan okulların yeniden inşa edilmeye başlandığını, tadilatlarının yapılıp eksiklerinin giderildiğini söyledi. Vali Pehlivan;
        "Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, tüm bakanlıkların burada gerekli adımları atmasıyla ilimiz şu anda hızlı bir toparlanma süreci yaşıyor. Kullanılamaz hale gelen 70'e yakın okulumuzun onarımları tamamlandı, 17 okulumuz yeniden inşa ediliyor. Onlar da en kısa sürede bitecek, teslim alınacaktır. Bize düşen bu imkânları en etkin en verimli şekilde değerlendirmektir." dedi. 


        İçişleri Bakanlığımızın uyuşturucuyla mücadele için geliştirdiği "Uyuma" uygulaması hakkında da bilgiler veren Vali Pehlivan, herkesin bu uygulamayı cep telefonuna indirip etkin bir şekilde kullanmasını tavsiye etti. 
Sene içinde bu tür toplantıların belli aralıklarla tekrarlanacağını, eğitim öğretim kalitesini,başarı düzeyini artırmaya yönelik girişimlerin lafta kalmayıp icraata geçeceğini ifade eden Vali Pehlivan, toplantıya iştirak eden müdürlere, öğretmenlere, mahalle muhtarlarına, okul aile birliği başkanlarına teşekkür etti.  "2019-2020 eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, huzur ve güven içinde geçecek eğitim döneminde öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar temenni ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.


        Okul güvenliği toplantısı katılımcıların talep, görüş, önerilerini dile getirmesinin ardından sona erdi.  

07-09-201907-09-201907-09-2019  

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.