ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma Yazma Seferberliği Toplantısı Yapıldı

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen "Okuma Yazma Seferberliği" toplantısı Şırnak Merkez Çok Programı Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.
Okuma Yazma Seferberliği Toplantısı Yapıldı

"Okuma Yazma Seferberliği" toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, şube müdürleri ve okul kurum müdürleri katıldı.

 

Başlatılan seferberlik ile Şırnak’ta okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlara ulaşabilmeyi hedeflediklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin YILMAZ konuşmasının devamında “Okuma yazma bilmeyen herkese ulaşmaya çalışacağız.  Bu yapılacak çalışmalar 5 Şubat 2018 ile 15 Mayıs 2018 tarihleri arasını kapsamaktadır. Bu kapsamda;  05-19 Şubat 2018 tarihleri arasında halk eğitimi merkezlerince il ve ilçelerdeki okuma yazma bilmeyenlerin tespiti için gerekli alan tarama çalışmaları yapıldı. Okuma yazama kurslarının en geç 05.03.2018 tarihinde başlamasını planladık. Başlatılan çalışmaların etkin bir şekilde duyurulması ve tanıtılması için okul ve halk eğitimi merkezi müdürlüklerimiz vatandaşlara ulaşacaktır. İlimizdeki basın ve yayın organlarımızın da bu konuda bizlere büyük destekleri olacağına inanıyoruz” dedi.

 

Kampanyaya ilişkin çalışmaları yürütmek üzere ilimizde Şırnak Valisi Sayın Mehmet AKTAŞ başkanlığında Okuryazarlık Seferberliği İl Yürütme Kurulu oluşturuldu. Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların I. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirilmesi amaçlanmaktadır.

 

21-02-2018   21-02-2018

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.