ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAOKULLAR ARASI BİLİM VE TEKNOLOJİ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

ORTAOKULLAR ARASI BİLİM VE TEKNOLOJİ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

ORTAOKULLAR ARASI BİLİM VE TEKNOLOJİ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

 

            Vali Hasan İpek, Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından "Bugünden Yarına" projesi kapsamında hazırlanan "Benim Projem, Benim İcadım" Ortaokullar arası Bilim ve Teknoloji Yarışmasının ödül törenine katıldı.

            İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu´nun ev sahipliği yaptığı ödül törenine Vali Hasan İpek´in yanı sıra, Vali Yardımcısı Serkan Şeker, İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Sakaoğlu, Şırnak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürol Okay, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İl Müftüsü Ahmet Özkan, diğer kurum müdürleri ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

            Vali Hasan İpek, ödül töreni öncesi 14 Ortaokuldan 42 öğrencinin hazırlamış olduğu projelerin bulunduğu stantları tek tek gezdi. Öğrencilerin kendi emekleriyle hazırlamış olduğu çeşit çeşit projeleri inceleyen Vali İpek, öğrencilerle projeleri hakkında sohbet etti.

            Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. "Su Kapsülleri" projesi ile  1. olan Fatih Ortaokulu öğrencisi Cengiz Kiraç´a ödülü Vali Hasan İpek tarafından verildi.

            "Şırınga ile İcadım" projesi ile 2. olan Tümgeneral Ömer Keçecigil Ortaokulu öğrencisi M.Emin Şık´a ödülünü İl Jandarma Komutanı Mustafa Sakaoğlu, "Gece Görüşlü Fosforlu Şemsiye" projesi ile 3. olan Gazipaşa Ortaokulu öğrencisi Furkan Demir´e de ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz verdi.

 

            Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan Bilim ve Teknoloji yarışmasının ödül töreni, günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

yarışmayarışmayarışmayarışma

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.