ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 103. Yıldönümü” Kutlama Programı Yapıldı.

"18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 103. Yıldönümü” Kutlama Programı Yapıldı.

 

 

 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103’üncü Yıldönümü Şırnak’ta düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Valilik Bahçesinde Çelenk Sunma Töreniyle başlayan etkinlikler daha sonra Kültür Merkezide protokol üyelerinin, öğretmenlerin, öğrencilerin ve halkın katılımıyla devam etti.

Saat 10.45’te Valilik bahçesinde düzenlenen Çelenk Sunma Töreninde Şırnak Valimiz Sayın Mehmet AKTAŞ,  il protokolü ve tüm kurum müdürleri hazır bulundu. Protokol sırasına göre çelenklerin anıta konulmasını müteakip saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından çelenk sunma töreni sona erdi.

          Çelenk sunma töreninin ardından Kültür Merkezinde Binasında düzenlenen programa; Valiniz Mehmet AKTAŞ, protokol üyeleri,  kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

Program, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından çeşitli okullarda öğrenim gören öğrenciler tarafından sergilenen oratoryo gösterisi ve şiirlerin okunmasıyla devam etti. Duygu yoğunluğu yüksek olan etkinlikler izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Özellikle terörle mücadele esnasında ilimiz sınırları içerisinde şehit düşen personellerimiz için hazırlanan sinevizyon gösterisi, salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

           Programda son olarak okullar arasında yapılan “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi” konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

            Program akabinde  Valimiz Sayın Mehmet AKTAŞ ve beraberindeki heyet,  Şehr-i Nuh Otel’de Şehit ve Gazi Ailelerimiz için düzenlenen yemeğe geçerek Şehit ve gazilerimizin bizlere emaneti olan aileleriyle bir araya geldi.

 

 

19-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-2018

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.