ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ Yarışması Kapsamında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

´Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ Yarışması Kapsamında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

      Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması kapsamında yapılan yarışmanın il sonuçları açıklandı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay Cemiyeti´nin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada il birincileri ödüllendirildi.

     Yarışmada dereceye giren öğrenciler için Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ödül töreni düzenlendi. Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin YILMAZ, şube müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

      Yarışmada görsel eser türünde ilkokullarda İstiklal İlkokulu öğrencisi Bager Aksın birinci, ortaokullarda Özel Final Ortaokulu öğrencisi Sevda Demir, liselerde Nazmiye Demirel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Besna Dereli’nin eserleri birinci oldu.

      Edebi eser türünde ise Özel Final Ortaokulu öğrencisi Hilde Demir’in eseri birinci seçildi. Öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin YILMAZ takdim etti.

 

 

09-04-201809-04-201809-04-201809-04-2018

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.