ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞIRNAK BEYTÜŞŞEBAP İLÇESİ MUTLUCA İLK- ORTA OKULU AÇILIŞI

Şırnak Beytüşşebap İlçesi  Mutluca İlk- Orta okulu açılışına Şırnak Valisi Hasan İPEK, Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah BAŞARAN,  Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman GÜRCAN, Beytüşşebap Kaymakamı Mehmet Fevzi DÖNMEZ,İl Emniyet Müdürü İsa AYDOĞDU,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kazım ZAN, Şırnak Üniversitesi Rektörü Ali AKMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ, Ak Parti İl Başkanı Mehmet AŞAN, Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet GÜNGÖR, İlçe Milli Eğitim Müdürü,  Kurum Müdürleri öğretmenler, öğrenciler, Beytüşşebap  sakinleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu  katıldı.
ŞIRNAK BEYTÜŞŞEBAP İLÇESİ  MUTLUCA İLK- ORTA OKULU AÇILIŞI
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ yaptığı konuşmada ;

“Sayın Valim…

Adıyla Müsemma olan Mutluca Köyü, bugün adına uygun bir gün yaşamaktadır. Dileriz hep mutlu olun mutlu kalın..Okulumuz  hayırlı  uğurlu olsun.

Sayın Valim, Değerli Misafirler Mutluca 8 derslikli İlköğretim Okulu (ilkokul –Ortaokul ) 23.03.2014 tarihinde işe başlanmış 20.10.2014 tarihinde tamamlanmıştır. Bugün zatıalinizin teşrifleriyle de resmen eğitim-öğretime açılmıştır.

Sevgili Öğrenciler  2014-2015 Eğitim –Öğretim yılına güzel bir okulda başladınız. Biz sizler için üzerimize düşen her türlü çalışmayı yapmaya gayret edeceğiz.Ancak sizlerden beklentilerimizde var. Eğitim demek; özgürlük demek, bilim demek, teknoloji demektir. Bütün bunları sağlayacak olanda öncelikle okullardır. Okullar sizin için sıcak bir yuva olduğu kadar en iyi eğitim yuvalarıdır.Çünkü okullar sevgiyi, saygıyı , insanlığa hizmeti, millete ve memlekete sevgiyi öğretir.Onun için sizlerde okullarınıza sahip çıkın.

Sizler, Öğrenim gördüğünüz süre boyunca pek çok şey öğreneceksiniz. Ama önemli olan sadece öğrenmek değildir. Önemli olan onu hayata geçirmektir onu davranış  haline getirmektir. Çünkü hayata geçirilmeyen davranış haline getirilmeyen bilgi  bilgi değildir. Önemli olan, onu kendi hayatımıza geçirerek tüm  insanlığın  hizmetine sunmaktır. Ancak o zaman erdemli bir insan olabiliriz hiçbir şeyi gözünüzde büyütmeyiniz.Ödevini yapmayan derslerine çalışmayan bir öğrenci öğrencilik görevini yapmış olur mu? Tabi ki olmaz o halde çalışarak bütün engelleri aşarak kendinize, her türlü fedakarlığı yapan  babalarınıza, annelerinize,  karşıda sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz. Bize bu imkanları sağlayan devletimize ve büyük   milletimize karşıda vatandaşlık görevimizi yerine getirmiş oluruz.

Arkadaşlarınızı seviniz, Öğretmenlerinizi seviniz Okulunuzu seviniz, vatanı ve bayrağı seviniz.

 

          Değerli öğretmen arkadaşlarım !

Öğretmenliğin bir ideal ve fedakarlık mesleği olduğunu, asla unutmayınız. Çünkü çok kutsal ve onurlu bir hizmeti yerine getirmektesiniz. Yeni bir eğitim öğretim yılının başında, sağlıklı ve başarılı bir yılı geçirmenizi diliyorum.      

          Saygı değer veliler,

Çocuklarımız, bizim en değerli varlığımız, servet ve sermayemizdir. Onların iyi insan olarak yetişmeleri, kendilerine, ailelerine, vatana-millete ve insanlık alemine  faydalı olmaları için her türlü destek ve çabayı gösteriniz. Onlara uygun çalışma ortamı sağlayınız. Gerektiğinde, çocuklarınız için kendi özel  zevklerinizden fedakarlık yapınız.

 Bu duygu ve düşüncelerle sizleri saygıyla selamlarım.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.  

okul açılışıokul açılışıokul açılışıokul açılışıokul açılışıokul açılışıokul açılışı

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.