ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şırnak Cumhuriyet Meydanı'nda 21 Mart Nevruz Bayramı ve Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası Kutlama Programı düzenlendi.

Şırnak Cumhuriyet Meydanı'nda 21 Mart Nevruz Bayramı ve Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası Kutlama Programı düzenlendi.

Şırnak Cumhuriyet Meydanı'nda 21 Mart Nevruz Bayramı ve Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası Kutlama Programı düzenlendi. Şırnak Valiliğimiz himayelerinde; Şırnak Belediyesi, Şırnak Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğünün iş birliğiyle gerçekleştirilen 21 Mart Nevruz Bayramı, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kutlama programı düzenlendi. Şırnak Merkez Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinliğe Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan ve Yıldız Pehlivan ile birlikte Belediye Başkan V. Sn. İhsan Gören, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sn.Mehmet Emin Erkan, Vali Yardımcıları Sn.Murat Ekinci, Sn.Mehmet Emre Canpolat, Sn.Ahmet Kavanoz ve Sn.Nurbaki Yalçın, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Bozkurt, Orman İşletme Müdürü Sn.Reşit Tunç, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Ahmet Özdemir,kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız iştirak etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlayan programda Sayın Valimiz,Belediye Başkan Vekilimiz, Rektörümüz, Orman İşletme Müdürümüz ve Edebiyat Öğretmeni Beşir Akgül birer konuşma yaparak duygu ve düşünceleri paylaştı, tüm vatandaşlarımızın 21 Mart Nevruz Bayramını ve Orman Haftasını kutladı. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, çuval ve yumurta taşıma yarışması, müzik ve halk oyunları gösterisi, temsili demir dövme etkinliği, temsili meşalelerin ve ateşi yakılması ve üzerinden atlanması, yumurta tokuşturma etkinliği icra edilmesiyle devam eden programda, ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun çevreye olan duyarlılığını arttırmak ve farkındalığı yükseltmek adına Fidan Dikim ve Fidan Dağıtım Etkinliği gerçekleştirildi. Program, Nevruz Bayramının sembolleşmiş yemeklerinden olan çiğdem pilavı ikramının ardından sona erdi.       24-03-202224-03-202224-03-202224-03-202224-03-202224-03-202224-03-2022

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.