Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğünden TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı Projelerine Rekor Başvuru
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yıl boyunca okullardaki öğretmenlerle yaptığı toplantı ve seminerler sonucunda TÜBİTAK projelerinde patlama oldu.![Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğünden TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı Projelerine Rekor Başvuru](/meb_iys_dosyalar/2018_05/08110152_IMG-20180506-WA0044.jpg)
TÜBİTAK tarafından her yıl ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARLARINA 38 okul başvuru yaptı. Ar-Ge biriminin koordinatörlüğünde başvuru yapan 38 okuldan 36 okulun projesini TÜBİTAK desteklemeye karar verdi. Geçen yıl TÜBİTAK Bilim Fuarı yapan okul sayısı 8 iken bu yıl 38 okula çıkarak %80’e ulaştı. TÜBİTAK Bilim Fuarları için okullarımıza 5.000 TL destek sağlamaktadır. Proje yapacak okullarımızın toplamı dikkate alındığında ilimizdeki okullara toplamda 180.000 TL TÜBİTAK tarafından destek sağlandı.
TÜBİTAK Bilim Fuarlarında amaç; 5 - 12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunmaktır.