ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şırnak Valiliğimizin himayesinde İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolüne istinaden başlatılan "Sağlıklı Nesil Başarılı Gelecek" Projesi devam ediyor.

Şırnak Valiliğimizin himayesinde İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolüne istinaden başlatılan

        Şırnak Valiliğimizin himayesinde İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolüne istinaden başlatılan "Sağlıklı Nesil Başarılı Gelecek" Projesi devam ediyor.

 

        Valimiz Sn.Ali Hamza Pehlivan, proje kapsamında İl Sağlık Müdürlü Sağlık Ekipleri tarafından Bahçelievler Mahallesi'ndeki Fatih İlkokulu'nda Ağız ve Diş Sağlığı Mobil Diş Tarama Aracı ile yürütülen diş sağlık taraması ve yerinde diş tedavisi uygulama programına nezaret etti.

 

Programda Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan'a İl Milli Eğitim Müdürü Sn.Ahmet Özdemir ve İl Sağlık Müdür V. Sn.Naci Uğur eşlik etti.

 

        Proje kapsamında düzenlenen diğer faaliyetler;

 

    İl Sağlık Müdürlüğü uzmanları tarafından velilere öğrenci aşıları, genel aşılar, Covid-19 aşıları, beslenme, obezite, hijyen ve koruyucu sağlık tedbirleri konulu sunumlar ve toplantılar düzenlenmektedir. 15 okulda 790 veliye bilgilendirme toplantıları yapılmıştır. Mayıs 2022 itibariyle Merkezde bulunan 51 okulun (ortaokul ve lise) tamamında veli bilgilendirmesi yapılması ve 3.000 veliye ulaşılması planlanmıştır.

 

       10 Ocak 2022 günü köy okullarında MOBİL diş tarama ve tedavi aracıyla başlayan projeyle 7 köy okuluna ulaşılmış toplam 1.050 öğrencinin diş taraması gerçekleştirilmiştir.

 

       Her akşam saat 19.00-20.00'da zoom programı üzerinden diyetisyenlerce öğrencilere "Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Yaşam" eğitimleri (online) verilmektedir.

 

       Protokol kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencilerine (98.600 öğrenci) yönelik işitme taraması yapılacaktır. Yapılan taramalar neticesinde tanı konulan öğrencilerin işitme tedavileri ve işitme cihazı temini yapılacaktır.

 

      Protokol kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencilerine (98.600 öğrenci) yönelik görme taraması yapılacaktır. Yapılan taramalar neticesinde tanı konulan öğrencilerin görme tedavileri ve gözlük temini yapılacaktır.

 

26-02-202226-02-202226-02-202226-02-2022

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.