ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şırnak Valimiz Sayın Hasan İPEK, 2014–2015 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Yarıyılının Başlaması Nedeniyle, İl Merkezindeki Orhan Uysal Ortaokuluna Ziyarette Bulundu.

Şırnak Valimiz Sayın Hasan İPEK, 2014–2015 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Yarıyılının Başlaması Nedeniyle, İl Merkezindeki Orhan Uysal Ortaokuluna Ziyarette Bulundu.

           Vali Hasan İpek, beraberinde Vali Yardımcısı Mustafa Akgül, İl Emniyet Müdürü Celal SEL,  İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ve okul idarecileri ile birlikte Orhan Uysal Ortaokulunda 2014–2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarıyılının başlamasından dolayı bir değerlendirmede bulundu.

            Vali İpek yaptığı açıklamada, “Bugün, 2014–2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarıyılının açılışı münasebetiyle, Şırnak’ta bir okulumuzu ziyaret ediyoruz. Fakat bugün bizler, Şırnak eğitim camiası olarak gerçekten çok mutluyuz. Öğretmen atamalarında Türkiye’de en fazla Şırnak’a ilk defa aynı anda bin 328 öğretmenimiz kadrolu olarak atandı. Bu yeni atanan öğretmenlerimizle, Şırnak’taki öğretmen kadromuz hemen hemen tamamlanmış gibi. Kadrolu öğretmen olarak yüzde 90’nın üzerine çıktık. 15 bin öğretmenimizin yüzde 10’u Şırnak iline atanmış bulunmakta. Bu sayı 81 il içerisinde pozitif ayrımcılığın en güzel göstergesi. Sayın Bakanımıza bu konuda teşekkür ediyoruz.  

            Yaklaşık 1 ay önce Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Nabi Avcı ilimizi ziyarete geldiğinde biz bu problemi kendilerine iletmiştik. Kendisi de son öğretmen atamalarında ilimize pozitif ayrımcılık yaparak Şırnak’a ekstra öğretmen gönderdi. Şırnak’ta eğitim- öğretim açısından, öğretmen açığımız  dışında ciddi bir problemimiz yoktu. Bu anlamda Sayın Bakanımıza, Sayın Başbakanımıza Şırnak’a bu kadroları verdikleri ve bu öğretmenleri atadıkları için teşekkür ediyorum. Bu, bin 328 öğretmenle birlikte inşallah Şırnak’ta eğitim - öğretim kadromuz hemen hemen tamamlanmış olacak ve en iyi bir şekilde eğitimimize devam edeceğiz. Okullarımızda ikinci dönemin başlangıcını yaptık. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

            Vali Hasan İpek, daha sonra beraberindekilerle sınıfları gezerek yeni atanan öğretmenler ve öğrenciler ile sohbet etti.

ZİYARETZİYARETZİYARETZİYARETZİYARETZİYARETZİYARETZİYARET

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.