ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şırnak’ta 10 Okulumuz Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazandı

Şırnak ve Cizre İlçesinde 10 okul Beyaz Bayrak ve Sertifika almaya hak kazandı. Şırnak İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplantı salonunda düzenlenen törenle Okul Müdürlerine Beyaz Bayrak ve Sertifikaları İl Sağlık Müdürü Dr. Muhsin Hayyam ELÇİ ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALGÖZ  tarafından verildi.
Şırnak’ta 10 Okulumuz Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazandı

Temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmeyi amaçlayan proje kapsamında 2014-2015 eğitim öğretim yılında Şırnak İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müzce oluşturulan komisyon tarafından 2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde Şırnak genelindeki okullara denetim yapıldı. Denetim kapsamında, Şırnak Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Cizre İnci İlkokulu, Şırnak Güzel Sanatlar Lisesi,  Şırnak Fatih Sosyal Bilimler Lisesi, Şırnak İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şırnak Sema Cıngıllıoğlu İlkokulu, Cizre Fen Lisesi, Cizre Zübeyde Hanım Anaokulu,Cizre Halk Eğitim Merkezi, Cizre Rehberlik ve Araştırma Merkezi Beyaz Bayrak almaya hak kazandı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Ahmet  ALAGÖZ “ İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile okullarımızda Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarla ilgili çalışma yapıldı. Okullar denetlendi, yapılan denetim sonucunda merkezden 5 okul Cizre’den 5 okul toplam 10 okulumuz Beyaz Bayrak almaya hak kazandı. Beyaz Bayrak alan okulun diğer emsallerine göre daha temiz  daha sağlıklı ve nezih olduğunu kanıtlayan bir belgedir. Bu her sene yapılan bir çalışmadır. Milli Eğitim ve Halk Sağlığı olarak okullarımızda yarınlarımızı emanet edeceğimiz evlatlarımızın daha iyi bir ortamda eğitim görmelerini sağlamak için gösterdiğimiz ortak bir çabanın ürünüdür. Bir insan saygı duymadığı ortamda çok başarılı olmaz, gittiğiniz yeri geldiğiniz yerden daha temiz daha nezih daha ferah daha güzel görmüyorsanız çok başarılı sonuçlar elde edemezsiniz. Özellikle yeni yapılan okullarımız her türlü donanıma sahip; engelliler için engelli rampaları,asansör, aydınlatma, dört dörtlük denilebilecek okullardır. İlimizde şu anda 130 trilyona yakın eğitim alanında yatırım yapıyoruz. Bizlerde fedakarlık yapıp gecemizi-gündüzümüze katarak daha çok çalışırsak eğitimde başaramayacağımız hiçbir şey olmaz, başarılarınızın devamını diler, sizleri tebrik ediyor  ve kutluyorum” Dedi.

beyaz bayrakbeyaz bayrak

beyaz bayrakbeyaz bayrak

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.