ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şırnak´ta, "Genç Bilaller Ezan ve Kur´an-ı Kerim´i Okuma Yarışması"

Şırnak´ta,

    Şırnak´ta Anadolu İmam Hatip Lisesi (İHL) tarafından " Genç Bilaller Ezan ve Kur´an-ı Kerim´i Okuma Yarışması" düzenlendi.

 

    Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen yarışmaya, İl Müftüsü Ahmet Özkan, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, kurum müdürleri,öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

    Kur´an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan İl Müftüsü Özkan, hürriyetin, vahdetin, kardeşliğin sembolü ve İslam´a çağrı olan, insanları felaha, kurtuluşa, birliğe ve beraberliğe çağıran ezanın ve Kur´an-ı Kerim´in güzel okunması gerektiğini söyledi.

Özkan, şöyle dedi:

    "Böyle etkinliklerin, hayırlara, bereketlere, birliğe ilme yönelmeye Hz Peygamber´in ahlakına yönelmeye, Kur´an-ı daha fazla okumaya, anlamaya, manasını öğrenmeye, Kur´an-ı Kerim´i yaşamaya, okumaya, okutmaya, hayatımıza neşretmeye vesile olmasını yüce Allah´tan niyaz ediyorum."

    Konuşmaların ardından öğrenciler, en güzel ezanı ve Kur´an-ı Kerim´i okumak için kıyasıya yarıştı.

    İHL öğrencilerinin ilahileriyle renklendirdiği yarışmada, dereceye giren öğrenciler, cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi.

    Birinciye ödülü vermek için kürsüye gelen Milli Eğitim Müdürü Alagöz, Kur´an-ı Kerim´in, ezanın memleket ve milletten eksik olmaması temennisinde bulundu.

 

    Yarışma birincisi Ferit Akdağ, ise "Yarışmaya girdiğim için çok mutlu ve heyecanlıyım. Birinci olmamda büyük emeği olan hocalarıma çok teşekkür  ediyorum" şeklinde konuştu.

 

kuran ı kerim yarışmasıkuran ı kerim yarışmasıkuran ı kerim yarışmasıkuran ı kerim yarışması

kuran ı kerim yarışması

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.