ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Toki Şehit Komiser Umut Tunçay Ortaokulu'nda, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılış programı düzenlendi.

Toki Şehit Komiser Umut Tunçay Ortaokulu'nda, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılış programı düzenlendi.

Toki Şehit Komiser Umut Tunçay Ortaokulu'nda, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılış programı düzenlendi. Birbirinden eğlenceli deneylerin sergilendiği programda; açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz bilimin eğlenceli dünyasında, misafirlerini keyifli bir yolculuğa çıkardılar. 

Açılışa Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan ile birlikte Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Cumhuriyet Başsavcı V. Mehmet Fatih Kurt, Şırnak Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Derya Yücel, İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Bozkurt, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir, Cumhuriyet Savcıları Onur Yücel ile Şirvan Çelik, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Program vesilesiyle basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Valimiz Sayın Ali Hamza Pehliv:

"Bildiğiniz gibi TÜBİTAK, Millî Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullarda özellikle bilim, araştırma, inceleme ve sosyal konularda geliştirilen projeleri destekliyor ve bu alanda bugün olduğu gibi okullar bünyesinde stant açılması, fuar şeklinde etkinlikler düzenlenmesinde maddi katkılar da sağlıyor.Biz de Şırnak İlimizde TÜBİTAK'a teklif edilecek proje sayıların arttırılması ile ilgili olarak iki yıl önce bir çalışma başlatmıştık. Çünkü üretilen proje sayısı oldukça azdı, 10 civarındaydı. Bunun da yaklaşık yüzde 50'si destekleniyordu. Bugün itibariyle yüze yakın TÜBİTAK projesi üretildi. Geliştirilen 96 projenin 58'i desteklenmeye değer bulundu. Bugün burada katılmış olduğumuz, bilim fuarı etkinliği de bu kapsamda vücuda getirildi. Çocuklarımızın heyecanını hep birlikte gördük. Yine hep birlikte istekliklerine tanıklık ettik. Kurulan 15 adet standımızı tek tek gezmek suretiyle onların geliştirmiş oldukları projeleri, yapmış oldukları çalışmaları öğretmenlerinin rehberliğinde bizzat kendilerinden dinleme imkânımız oldu. Bu faaliyetler sayesinde çocuklarımız kendilerini geliştireceklerdir. Elbette ki müfredat dahilindeki konuları öğretmenlerimiz öğrencilerine en iyi şekilde aktarmanın gayreti içerisinde. Bununla birlikte değişik branşlarda, değişik sahalarda, özellikle de bilim teknoloji sahasında, sosyal konularda, araştırma inceleme konularındaki projelere, faaliyetlere dahil olmaları ileride meslek seçimlerine de katkı sağlayacaktır. Yapacakları mesleklerde kendilerini en iyi şekilde ifade etmeleri, inovatif bir şekilde özellikle de bilim sahasında yenilikler ortaya koymalarına inşallah vesile olacaktır.Bu alandaki çalışmalardan dolayı Milli Eğitim Müdürlüğümüze, okul müdürlüklerimize, öğretmenlerimize ve projelerimize dahil olan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Onları ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının artarak devamını diliyorum." dedi.


06-11-202106-11-202106-11-202106-11-202106-11-202106-11-202106-11-202106-11-202106-11-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.