ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOPLUMA YÖN VERMİŞ KADINLAR PROJESİ

TOPLUMA YÖN VERMİŞ KADINLAR PROJESİ

     İl müftülüğü, ÇATOM ile ortak yürüttüğümüz  ve 6 ay sürecek olan “Nasıl Bir Eş, Nasıl Bir Anne ve Nasıl Bir Komşu (Topluma Yön Vermiş Kadınlar )” projemizin ilk toplantısı 19/11/2014 tarihinde il müftülüğü toplantı salonunda yapıldı.

Bu projemizle:

1-)Toplumun önemli bir kesimi olan kadınların,aynı zamanda toplumu yetiştiren birey oldukları farkındalığının topluma kazandırılması

2-)Toplumun ilk terbiyecisi konumunda bulunan, şefkat ve merhamet gibi bir çok insani duygunun çocuklara aşılanmasını sağlayan kadınlarımızın “Nasıl Bir Eş, Nasıl Bir Anne ve Nasıl Bir Komşu” olunması ile ilgili tarihimize yön vermiş kadınlarımızın ibretli hayat hikayelerinin aktarılması, kendi misyonları ile ilgili doğru karar verme sürecinde toplumumuza bir ışık olunabilmesi.

3-) Bütün dinlerde Yüce Allah’ın kendisine muhatap kıldığı ve takva dışında erkekle kadın arasında bir farkın olmadığı mesajının topluma aktarılması.

4-)Modern çağda toplumumuzu bekleyen tehlikeler hakkında toplumumuzun bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

 

Özel Amaç: Kadın ve Erkek olarak kendi rollerini doğru bilen toplumsal farkındalığının oluşmasının sağlanması 

Şırnak MEM AR-GE

yayınyayınyayın

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.