ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulu Önder Atatürk Vefatının 77. Yılında Törenlerle Anıldı

Ulu Önder Atatürk Vefatının 77. Yılında Törenlerle Anıldı

        Vali Ali İhsan SU´nun Valilik Çelengini Atatürk Anıtına sunmasının ardından Garnizon Komutanlığı Çelengi de 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah BAYSAR tarafından sunuldu. 


        Saatler 09:05´i gösterdiğinde ise iki dakikalık saygı duruşunda bulunularak ardından İstiklal Marşımız okundu. Valilik önündeki Anma programı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilecek Anma Programı ile devam edilmek üzere, sona erdi.


        İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonundaki programa; Vali Ali İhsan SU´nun yanı sıra Garnizon Komutanı Tümgeneral Abdullah BAYSAR, 1´inci Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman GÜRCAN, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif DÖNERTAŞ, Vali Yardımcıları Serkan ŞEKER, Ümit ALTAY, Turan BEDİRHANOĞLU, diğer protokol üyeleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.


        Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Şırnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Bilal Köksal yaptı. Konuşmanın ardından ise çeşitli okullarda öğrenim gören öğrenciler tarafından 10 Kasım şiirleri okundu. Anma töreninde ayrıca Orhan Uysal Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Emin Pulat tarafından "Atatürk" konulu bir slayt gösterimi yapıldı. 


        Programda, Şırnak Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan müzik grubu tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün sevdiği türküler ve marşlar seslendirildikten sonra, Anma Programında son olarak okullar arasında yapılan Atatürk konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında birinci olan öğrencilere Vali Ali İhsan SU, ikincilere Garnizon Komutanı Tümgeneral Abdullah BAYSAR ve üçüncülere de Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif DÖNERTAŞ tarafından ödülleri verildikten sonra program sona erdi.

 

 10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.