ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ SAYIN ALİ HAMZA PEHLİVAN BAŞKANLIĞINDA HAYAT BOYU ÖĞRENME KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

VALİMİZ SAYIN ALİ HAMZA PEHLİVAN BAŞKANLIĞINDA HAYAT BOYU ÖĞRENME KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

  Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan başkanlığında 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı II. Dönem Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı yapıldı. 

 Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER'in yanı sıra Şırnak Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Vali Yardımcısı Sayın Tunahan Efendioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ömer Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Beytullah Birlik, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür V. Sayın Lokman Ulus, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Mesut Erkan ile Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Enver Kayran katıldı. Komisyon üyesi olan diğer kamu kurum müdürleri ve STK temsilcileri de video konferans sistemi üzerinden toplantıya iştirak etti.

 Toplantıda, Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN'ın açılış konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER, sunum gerçekleştirdi. Salgın sürecinde yürütülen 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı eğitim faaliyetleri değerlendirildi. Yıllık çalışma programı, açılan ve açılması planlanan kurslar, Üniversiteye hazırlık, destekleme ve yetiştirme kursları, Açık Öğretim Lisesi ve Ortaokulu iş ve işlemleri, yaygın eğitim hizmetlerinin yürütülmesinde işbirliği yapılan kurum ve kuruluşlar, Hayat Boyu Öğrenmeye katılımın arttırılması için yapılacak çalışmalar ele alındı.

 Mesleki eğitime ağırlık verilmesi, kaynakların etkin ve verimli kullanılması, İlimizin potansiyeli ve yerel kaynakların ön plana çıkaracak çalışma ve faaliyetlere önem verilmesi, kurumlar arası işbirliğinin en üst seviyede tutulması gerektiği belirtildi; bu doğrultuda muhtelif kararlar alındı.

 Toplantı, işbirliği yapılan kurum temsilcilerinin yaygın eğitim faaliyetleriyle ilgili görüş, talep ve önerilerini sunmasının ardından iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.

20-03-202120-03-202120-03-202120-03-202120-03-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.