ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan başkanlığında "Okul Güvenliği Koordinasyon Toplantısı" gerçekleştirildi.

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan başkanlığında

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan başkanlığında Okul Güvenliği Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

Şırnak Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan başkanlığında düzenlenen toplantıya Şırnak Belediye Başkanı Sn.Mehmet Yarka, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sn.Mehmet Emin Erkan, Vali Yardımcısı Sn.Ali Erdoğan, İl Emniyet Müdürü Sn.Cemal Dalman, İl Jandarma Komutanı Albay Sn.Murat Bozkurt, İl Milli Eğitim Müdür V. Sn.Abdullah Öğmen, Okul Müdürleri, Köy ve Mahalle Muhtarları ile Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlayan programda okul güvenliğini sağlamaya yönelik yapılan çalışmalar ve alınan ve planlanan tedbirler görüşüldü. Bu konuda yerine getirilen çalışmalara ilişkin olarak İl Mill Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı adına sunumlar yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdür V. Sn.Abdullah Öğmen, Şırnak genelindeki okullaşma oranı, öğrenci ve öğretmen sayıları, okul güvenliği ile ilgili alınan önlemler hakkında bilgiler verdi, alınması gereken ek tedbirlerle ilgili görüş ve düşüncelerini paylaştı. Ardından İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığının okul güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmaları ile Milli Eğitim alanında yürüttükleri eğitici ve bilgilendirici faaliyetler hakkında sunumlar gerçekleştirildi.

 Okul güvenliği toplantısı katılımcıların ihtiyaç, talep, görüş, önerilerini dile getirmesinin ardından sona erdi.   

 

 

10-02-202210-02-202210-02-2022

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.