ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Nurettin Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürleriyle Toplantı Gerçekleştirdi.

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Nurettin Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürleriyle Toplantı Gerçekleştirdi.
Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Nurettin Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürleriyle Toplantı Gerçekleştirdi.

      

         Valimiz Ali Hamza Pehlivan, 2019-2020 eğitim öğretim yılı için düzenlenen sene başı eğitim planlama, değerlendirme ve koordinasyon toplantısında İl Milli Eğitim Müdürü, 6 ilçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri ve il genelindeki 668 Okul Müdürleriyle bir araya geldi.

          Toplantıda konuşan yapan Vali Pehlivan, yeni eğitim öğretim yılında ve ilerleyen yıllarda eğitimcilerden beklentilerini dile getirdi, Şırnak'ın eğitim öğretim kalitesini, başarı seviyesini yükseltmek için hep birlikte seferber olup mesai mefhumu gözetmeksizin çok çalışılacağını, bu konuda idareci, öğretmen, öğrenci, aile ve toplumun işbirliği içinde özveriyle, sabırla ve kararlılıkla sorumluluk üstlenmesi gerektiğini vurguladı; okul güvenliği, çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, bilim, kültür, sanat alanında projeler yapılması, sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenmesi, kitap okumanın sürekli teşvik edilmesi konularının önemini vurguladı

          Vali Pehlivan Eğitim, üzerinde bütün paydaşlarıyla birlikte hassasiyetle durulduğunda başarı getiren ve ülkelerin geleceğini şekillendiren bir hizmet alanıdır. Eğitim ne kadar sağlam olursa geleceğimiz de o kadar sağlam olacaktır. Bugünün iyiliklerinin kökleri geçmişe uzanır. Geçmişte eğer insanımızı iyi bir şekilde eğitebilmişsek onun bugünkü meyvesi karşımıza iyilik olarak çıkıyor. Yarınlarda da iyi şeyler olmasını istiyorsak bugünün eğitim öğretim süreçlerini çok iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekir." dedi.

          Vali Pehlivan "2019-2020 eğitim öğretim sezonunun öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar temenni ediyorum." ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin YILMAZ konuşmasında, son 4 yılda 67 okul 784 derslik, 2adet spor salonu, 4 adet yurt (900 kapasite), 3 adet atölye 4 öğretmen konutunun (16 daire) tamamlanarak eğitim öğretim hizmetine açıldığını ifade etmişlerdir. Ayrıca yatırım programında olup inşaatı devam eden; 54 okul 952 derslik, 1 adet yurt(200 kapasite) ve 2 adet öğretmen konutu bulunduğunu; Yapım Programında olup ihale edilmek üzere bekleyen; 52 okul 652 derslik, 10 öğretmen konutu(50 daire), 2 adet atölye  ve 1 öğretmenevinin olduğunu belirtmişlerdir.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin YILMAZ; "vatanını, milletini seven bireyler  yetiştirme sorumluluğu ile hareket etmeliyiz. Vatandaşımız olan her birey bizim hedef kitlemizdir.  Birinci önceliğimiz vatan sevgisi. Öğrencilerimizi akademik başarı yanında sosyal kültürel yönden de geliştirmeye çalışmalıyız. Anaokulundan başlayarak resmi, özel demeden hepinizin gereken fedakarlığı göstereceğinize inanıyorum" dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin YILMAZ; yolumuza devam ederken farkındalık oluşturmak, aidiyet kazandırmak önemli.  Sınıfımızı, okulumuzu, şehrimizi, sevmemiz gerekiyor. Belirli hedeflerimiz olması gerekiyor. Bu günü düne göre kıyaslamak için istatistiksel çalışmalarımız olması gerekiyor. Yaptığımız işe hakim olmalıyız ifadelerini kullandı.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin YILMAZ ; "yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlara vesile olmasını diliyorum". ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

05-09-201905-09-201905-09-201905-09-201905-09-201905-09-201905-09-201905-09-2019

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.