ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan İle İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan Şener Hayat Boyu Öğrenme Haftası Şenliklerine Katıldı

Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan İle İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan Şener Hayat Boyu Öğrenme Haftası Şenliklerine Katıldı

  İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize bağlı Halk Eğitim Merkezlerimiz tarafından Şırnak Kent Meydanında düzenlenen etkinliğe Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan ile eşi Sayın Yıldız Pehlivan Hanımefendi, Belediye Başkanı Sayın Mehmet Yarka, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Sayın Ali İhsan Ersoy, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Orhan Al, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Mehmet Emin Erkan, Vali Yardımcısı Sayın Tunahan Efendioğlu, İl Emniyet Müdürü Sayın Mustafa Emre Başbuğ, İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın  Nazan Şener, AK Parti İl Başkanı Sayın İbrahim Halil Erkan, MHP İl Başkanı Sayın Halil Tatar, TSO Başkanı Sayın Osman Geliş, Siyasi Parti ve STK temsilcileri, Kurum Müdürleri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. 


   Saygı duruşu bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı okunması ile başlayan etkinlikte Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un günün anlam ve önemine binaen yayımladığı mesajı okundu. 

Programda konuşma gerçekleştiren Valimiz Sayın Ali Hamza  Pehlivan,

        "'Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri' İl genelinde bütün Halk Eğitim Merkezlerimizde yıl boyunca hayata geçirilen kursların adeta finali niteliğindedir. Şırnak İlimizde Merkez ve İlçeler dahil olmak üzere 7 Halk Eğitim Merkezimiz var. Bunun yanında Aile Destek Merkezlerimiz (ADEM) ve Çok Amaçlı Toplum Merkezlerimiz (ÇATOM) var. Bu kurum ve kuruluşlar müşterek çalışmalar yapıyorlar. Bu çalışmaların odağında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyet gösteren İl ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüklerimiz var.  

        2020-2021 Eğitim-Öğretim sezonu boyunca İlimiz genelinde 30 binin üzerinde kursiyerimiz açılan kurslarda eğitim aldılar, becerilerini geliştirdiler. Toplamda 2 bine yakın kurs düzenlendi. Pandemi (Salgın) şartları birçok alanda olduğu gibi bu alandaki faaliyetleri de etkiledi ama bundan sonraki süreçte kademeli normalleşme süreciyle birlikte inşallah halk eğitim kurslarımız eskiden olduğu gibi canlı, hareketli günlerine kavuşacak dedi. Valimiz Sayın Ali Hamza Pelivan'ın Konuşmalarının ardından. Program İdil Halk Eğitim Merkezinin hazırladığı halk oyunları ve Şırnak Halk Eğitim Merkezinin hazırladığı jimnastik gösterisi ile müzik dinletisi ile devam etti.

  Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan ve İl Protokolü tarafından Halk Eğitim Merkezleri arasında yöresel yemek, yöresel giyim, el sanatları yarışmalarında başarılı olanlara ödül takdimi yapıldı. Ardından Şırnak Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde açılan telafi eğitimini tamamlayarak Meslek Lisesi diploması almaya hak kazanan Usta ve Usta Öğreticilere mezuniyet belgeleri takdim edildi.

    Daha sonra Valimiz Sayın Ali Hamza  Pehlivan, eşi Sayın Yıldız Pehlivan Hanımefendi ile İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan Şener İl Protokolü ile birlikte Halk Eğitim Müdürlükleri tarafından hazırlanılan resim sergisini ve diğer sergileri dolaşarak ürünleri inceledi, bilgiler aldı.

15-06-202115-06-202115-06-202115-06-202115-06-202115-06-202115-06-202115-06-202115-06-202115-06-202115-06-2021

 

 

 

 

 

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.