ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ SAYIN ALİ HAMZA PEHLİVAN ŞIRNAK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ.

VALİMİZ SAYIN ALİ HAMZA PEHLİVAN ŞIRNAK MESLEKİ VE TEKNİK  ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ.

VALİMİZ SAYIN ALİ HAMZA PEHLİVAN ŞIRNAK MESLEKİ VE TEKNİK  ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ.

Ziyareti sırasında kendisine İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER'in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Sayın  Mustafa Emre BAŞBUĞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Mirza ÇAZIM ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Enver KAYRAN eşlik etti.

Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN öncelikle okuldaki  mobilya, motor, elektrik-elektronik, güvenlik sistemleri atölyelerini gezerek bu atölyelerde yapılan çalışmaları inceledi.

Valimiz  Sayın Ali Hamza PEHLİVAN Şırnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin tamamen özgün olarak kendilerinin tasarlayıp ürettikleri pandemi döneminde hayatı kolaylaştıracak temassız sensörlü ateş ölçer dezenfektan makinesini yerinde görüp inceledi. Bu ürünün yapımında mobilya ve elektrik-elektronik atölyesinin birlikte çalıştığı, öğretmen ?öğrenci ?alan şeflerinin katkılarıyla yapıldığı belirtildi. Mobilya Bölümünden 8, Elektrik elektronik bölümünden ise 4 öğrencimizin alan şefleri ile birlikte ürünü ortaya çıkardıkları iletilerek Tasarımının mobilya atölyesinde ,kalan kısımlarının ise elektrik-elektronik bölümünde tamamlandığı belirtildi. Okul Müdürü Mehmet BULUT  , bu ürün için sipariş almaya başladıklarını; toplamda 100 'e yakın sipariş aldıklarını belirtti. Toplamda  60 tane temassız ateş ölçer dezenfektan makinesi ürettiler.

Motor atölyesinde, Sakarya Toyota ile kurulan irtibat sonucu gönderilen uygulama  aracı ve parçalar sayesinde öğrencilerin sadece teori değil; yaparak yaşayarak bu uygulama atölyesinde çalışmasına imkan sağlandı. Atölyede resmi olarak yağ bakımları yapıldığı, kurumlar ve vatandaşlara şu an aktif olarak  hizmet verildiği vurgulandı.Uygulama için kullanılan, öğrencilerin el becerisini geliştirmek için kullanılan motorlar sayesinde öğrenciler uygulama yaparak hem iş öğreniyorlar hem de okulda kurulmuş olan  DÖSE ile harçlık alıyorlar.

Sayın Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN alarm sistemleri ve güvenlik sistemleri bölümlerini  gezdi . Bu bölümlerdeki kodlama ve ardiuno  ile yapılan çalışmaları gördü. Ayrıca güneş paneli , saha aydınlatma ,otomatik süre kısıtlama sistemi, kuluçka makinesi projelerini inceledi. 

Sayın Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN Mesleki eğitimin öneminin altını çizdi. Bu okullardan mezun olan öğrencilerin  kendini geliştirip rahatlıkla iş bulabileceğine değindi. DİKA'nın yürüttüğü "Hep Meslek  Tam Destek" projesinin de meslek liseleri için ne kadar önemli  ve katkısının büyük olduğunu vurguladı .

Sayın Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN bu özgün başarıda emeği geçen  öğretmen, öğrenci ve alan şeflerine teşekkür ederek öğrencilere hediye takdim etti. Ziyaret iyi dilek ve temenniler ile sonlandırıldı.

#BirlikteBaşaracağız
#ŞırnakBaşaracağımDiyor

03-12-202003-12-202003-12-202003-12-202003-12-202003-12-202003-12-202003-12-202003-12-202003-12-2020

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.