ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ SAYIN ALİ HAMZA PEHLİVAN TARAFINDAN ŞENOBA ÜÇTEPE İLK ORTAOKULUNUN UZAY VE FEN BİLİMLERİ ATÖLYESİNİN AÇILIŞI VE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

VALİMİZ SAYIN ALİ HAMZA PEHLİVAN TARAFINDAN ŞENOBA ÜÇTEPE İLK ORTAOKULUNUN   UZAY VE FEN BİLİMLERİ ATÖLYESİNİN  AÇILIŞI VE ZİYARET  GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

VALİMİZ SAYIN ALİ HAMZA PEHLİVAN TARAFINDAN ŞENOBA ÜÇTEPE İLK ORTAOKULUNUN   UZAY VE FEN BİLİMLERİ ATÖLYESİNİN  AÇILIŞI VE ZİYARET  GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Açılış sırasında Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN'a ; 23. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sayın  İdris ACARTÜRK , 48. Piyade Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Sayın Salih BÜYÜK , Uludere KAYMAKAMI Sayın Ahmet SOLMAZ, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Yılmaz DEMİRELLİ ,İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER, İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. İsmail BAŞIBÜYÜK , İl Tarım ve Orman Müdürü Selman DEMİREL, Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah BİRLİK , Uludere Belediye Başkanı Sait ÜREK , Uludere İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat İNAN , Şenoba Belde Belediye Başkanı Alihan BABAT , AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa İLTER , MHP İl Başkan Yardımcıları Mahmut TURAN ve Mehmet Sefa BİLİR eşlik etti.
Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN tarafından Üçtepe ilk ortaokulunun Fen ve Uzay Atölyesi  açılışı gerçekleştirildi. Atölye gezilip incelendi. Atölyenin oluşturulma süreci ve kullanım alanı hakkında bilgi alındı. Yapımında emeği geçen herkese teşekkür edilerek açılış gerçekleştirildi.
Açılışın ardından İl Milli Eğitim Müdiremiz sayın Nazın ŞENER öğretmenler ile bir araya geldi. Sohbet esnasında; tablet bilgisayarların dağıtımı, eba destek merkezlerinin aktifliği ,tasarım beceri atölyelerinin verimi ve  daha çok desteklenmesi durumu, uzaktan eğitimde yapılan faaliyetler,uzaktan eğitim esnasında yaşanan aksaklıklar ve olası çözüm önerileri,  kaynak kitapların temini ,Fen ve Uzay Bilimleri Atölyesi yapan öğretmenlerin eksikliklerinin belirlenmesi ve tamamlanması için atılacak adımlar , çocukların ufkunun genişlemesi için bu konu ile alakalı  eğitim yapılması , meslek eğitimi merkezlerinin durumu, eğitim öğretimin daha verimli hale getirilebilmesi için atılacak adımlar, okulun işleyiş sisteminin mevzuata göre şekillenmesi durumu konuları hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Görüş ve öneriler alındıktan sonra ziyaret iyi dilek ve temenniler ile sonlandırıldı.

#BirlikteBaşaracağız
#ŞırnakBaşaracağımDiyor

26-12-202026-12-202026-12-202026-12-202026-12-202026-12-202026-12-202026-12-202026-12-2020

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.