ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YOĞURTÇULAR İLKOKULU'NDA "SIRTIMDAKİ KÜTÜPHANE PROJESİ" KAPSAMINDA 10 BİNİNCİ KİTAP TESLİM EDİLDİ.

YOĞURTÇULAR İLKOKULU'NDA

İlimiz Merkez Yoğurtçular Köyü'nde Yoğurtçular İlkokulu bahçesinde Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN, İl Milli Eğitim Müdiremiz Sayın Nazan ŞENER, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Beytullah BİRLİK'in katılımlarıyla, Kalkınma Gönüllüleri Derneği tarafından başlatılan "Sırtımdaki Kütüphane Projesi" kapsamında etkinlik düzenlendi.

 

Sırtındaki çanta ile birlikte okula yaya olarak gelen Vali Pehlivan, okulun bahçesinde öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti. Proje kapsamında on bininci kitabı ikinci sınıf öğrencisi Arjin Zeybek ile buluşturarak çocuklarla birlikte kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.

 

Programda konuşan Vali Pehlivan;

 

"Bu çalışmayı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde devam ettiriyorlar. Valiliğimiz himayelerinde devam ettirdiğimiz Yol Arkadaşın Kitap Olsun, Kitap Seni Çağırıyor adlı değişik başlıklar altında kitap okumaya teşvik etmeye yönelik çalışmalarımız var ve devam ediyor. Yine Gönüllü kardeşlerimiz bağış toplamak suretiyle kitapları İlçelerimiz, Köylerimiz ve Mezralarımızdaki okullara götürüp çocuklara,gençlere ulaştırdılar ve bundan sonra da ulaştırmaya devam edecekler. Kitap Okumak gibi çok önemli bir konuda böyle kampanyaların yapılmasını çok kıymetli buluyoruz. Kampanyaya katkı sunan, bağışta bulunan herkese teşekkür ediyorum. Koordine eden Mehmet kardeşimiz başta olmak üzere bütün ekip arkadaşlarına, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, Gençlik Merkezimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze hasılı bu kampanyaya dahil olan herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza kitaplarla yarenlik ettikleri, kitaplarla arkadaşlıklarını devam ettirdikleri güzel, huzurlu, başarılı yarınlar temenni ediyorum." dedi.

 

Sayın Valimizin konuşmalarının ardından, öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılarak etkinlik sona erdi.

 

02-10-202102-10-202102-10-202102-10-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.