ŞIRNAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÜZ YÜZE EĞİTİM YENİDEN BAŞLADI

YÜZ YÜZE EĞİTİM YENİDEN BAŞLADI

   Köylerimiz ve seyrek nüfuslu beldelerimizdeki okullarımızda 15 Şubat itibariyle yarıyıl tatilinin de sona ermesinin ardından yüz yüze eğitim öğretim başladı.

 

   Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan; İlimiz merkeze bağlı Geçitboyu Köyümüzde bulunan 75. Yıl Geçitboyu İlkokulu'nu ziyaret etti, okunan İstiklal Marşımızın ardından ilk ders zilini çalarak yüz yüze eğitimin yeniden başlamasının heyecanını yaşayan öğretmen ve öğrencilerin sevincine ortak oldu.

 

   Ziyarette kendisine İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nazan ŞENER 'in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ ve İl Jandarma Komutanı Albay Tamer Bilacan da eşlik etti. 75. Yıl Geçitboyu İlkokulu ve İmam Hatip  Ortaokulunda Okul Müdürü Şakir Ürek, Müdür Yardımcısı Hüsnü Gerez ve Öğretmenler tarafından karşılanan Vali Pehlivan, sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet etti, kitap ve çeşitli hediyeler dağıttı.  Daha sonra Öğretmenler Odasına geçen Vali Pehlivan öğretmenler ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Şırnak İlimizde eğitim öğretim bilinci, kalitesi ve başarı düzeyini artırmak maksadıyla başlatılan eğitim seferberliğinden bahsetti. Öğretmenlerin görüşlerini dinledi. Uzaktan eğitim sürecinde yapılan çalışmalar ve yeniden başlayan yüz yüze eğitim konusunda yürütülecek çalışmaları değerlendirdi; görüş, öneri ve tavsiyelerde bulunarak bütün öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

 

 "Bugün itibariyle köy okullarımızda ve seyrek nüfuslu beldelerimizdeki okullarımızda yüz yüze eğitim öğretimi yeniden başlatıyoruz. Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. 

 

        Şubat ayı başında Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan kabine sonrası kademeli olarak yüz yüze eğitime geçileceği Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından duyurulmuştu. Akabinde Milli Eğitim Bakanlığımız gerekli çalışmaları yürütüp genelgelerle 15 Şubat itibariyle köy okullarında ilk ve ortaokullarda, anasınıflarında haftanın beş günü yüz yüze eğitim yapılabileceğini bildirilmişti. Buna göre biz de İlimizde gerekli hazırlıkları yaptık. Bugün itibariyle de öğretmen ve öğrencilerimizin coşkusuyla okullarımızın kapısını yeniden açtık. Bu vesileyle biz de Geçitboyu Köyümüze geldik, çocuklarımızın heyecanına ortak olduk. Öğretmenlerimizle toplantı yaparak geçen zaman sürecinde uzaktan eğitim konusunda yapılan çalışmalar ve bugün yeniden başlayan yüz yüze eğitim konusunda yürütülecek çalışmaları değerlendirdi; görüş, öneri ve tavsiyelerde bulunarak bütün öğrenci ve öğrenenler başarılar diledi.

 

 

 

16-02-202116-02-202116-02-202116-02-202116-02-202116-02-202116-02-202116-02-202116-02-2021

ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BLOK NO 17A MERKEZ / ŞIRNAK - Santral 0(486) 216 15 60/61/62/63

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.